Inne

Na co zwracać uwagę wybierając podsłuchy?

Akcesoria szpiegowskie zyskują coraz większą popularność na polskim rynku. Każdy człowiek pragnie zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed nieprzyjemnymi sytuacjami oraz mieć ewentualne dowody w sprawach sądowych. Podsłuchy to bardzo praktyczne urządzenia, które nie są drogie, a dzięki małym rozmiarom każdy może je nabyć. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wiele pożytecznych zastosowań mają podsłuchy. Doskonale sprawdzają się do nagrywania wykładów na studiach, negocjacji biznesowych czy podczas udzielania wywiadów. Oczywiście warto wiedzieć, że nie zawsze można upubliczniać nagrane rozmowy! Jedyne legalne wykorzystanie podsłuchów to nie upublicznianie zdobytych materiałów bez zgody sądowej.

Podsłuchy – najważniejsze parametry

Wybierając podsłuch, należy najpierw określić jego przeznaczenie. Jeżeli zależy nam na korzystaniu z niego sporadycznie, to lepiej zainwestować w mniejsze modele urządzeń nagrywających. Do bardziej zaawansowanych dyktafonów należą podsłuchy sejsmiczne, które nagrywają dźwięk nawet przez 70 – centymetrową ścianę. Te urządzenia są o wiele bardziej czułe niż tradycyjne i potrafią działać nieprzerwanie nawet do kilkunastu godzin! Szukając podsłuchu, który spełni nasze oczekiwania, warto zwrócić uwagę na tego aktywację – niektóre modele należy aktywować przez naciśnięcie guzika, inne zaczynają swoją pracę same po usłyszeniu dźwięku.

Jak mogą być ukryte podsłuchy?

Obecne zaawansowanie technologiczne pozwoliło na maksymalne maskowanie urządzeń szpiegowskich w praktycznie każdym miejscu. Wiele firm oferuje tworzenie spersonalizowanych przedmiotów, w których znajdują się podsłuchy czy kamery szpiegowskie. Najpopularniejszym miejscem chowania dyktafonów są przedmioty codziennego użytku, które nie budzą żadnych podejrzeń jak np. przedłużacze, zapalniczki, długopisy, breloczki i wiele innych. Możliwości jest wiele, a ograniczenie stanowi tylko i wyłącznie kreatywność. Wiele urządzeń jest również bardzo czułe na dźwięki dolatujące z otoczenia, dlatego schowanie dyktafonu w torebce czy kieszeni nie zaburzy jakości nagrania.