Najważniejszy czynnik przy wyborze rolek

Jak wybrać najlepsze rolki? Jakie funkcje powinny spełniać? Przeczytaj ten krótki przewodnik zanim odwiedzisz sklep z rolkami i dokonaj świadomego wyboru. Jazda na rolkach to świetny sport zarówno dla młodych, jak i starszych. Jest to przyjemny i aktywny sposób na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza jeśli chcesz zrobić mały trening w parku pod koniec tygodnia. Jednak z racji tego, że jest to sport, który uprawiają dzieci i dorośli, dobrze jest przed zakupem pary dla siebie określić kryteria najbardziej odpowiednie dla Ciebie.

Czego szukać w sklepie z rolkami?

Czy chcesz robić triki? Czy chcesz je wykorzystać w przerwie w parku w chłodne popołudnie? Czy wymagany jest sprzęt ochronny? To wszystko jest ważne, ale najważniejsza rzecz o którą musisz pytać sprawdzając sklep z rolkami jest to rozmiar buta. Przede wszystkim musisz wiedzieć, jaki rozmiar nosisz, abyś mógł znaleźć parę rolek, w których poczujesz się komfortowo. Ale są różne modele. Możesz zdecydować się na rolki o stałym numerze, w których wybierzesz dokładnie taką wielkość, jaką zwykle nosisz lub możesz też wybrać rolki z regulacją.

Dziękujemy firmie freeskate.pl za pomoc przy artykule.

Kiedy rolki regulowane to dobry wybór?

Ta ostatnia opcja dotyczy pary, która jest zwykle odpowiednia dla 3 kolejnych numerów butów. Jako przykład bierzemy przykład 37-39. Ta para wrotek pasuje zarówno do tych, którzy zazwyczaj noszą 37, jak i do tych, którzy noszą rozmiar 38 i 39. Regulowane rolki są dobrą inwestycją zwłaszcza dla młodych rolkarzy, których stopy rosną z roku na rok i chcą używać zakupioną parę rolek również w przyszłym roku. Innym zastosowaniem regulowanych rolek będzie sytuacja, gdy chcesz zrobić prezent dla osoby, ale nie znasz dokładnego rozmiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *