Inne

Jak poprawić rezultaty regularnych ćwiczeń wykorzystując trening EMS?

Aktywność fizyczna jest zasadniczo korzystna dla organizmu. Przede wszystkim jest w stanie zapewnić znaczne poprawienie stanu zdrowia oraz kondycji. Jednak intensywne i regularne treningi mogą być obciążające. Z tego powodu w nowoczesnym sporcie pojawia się coraz więcej takich technologii, które mają znacznie ułatwić możliwość efektywnego wykonywania ćwiczeń bez ryzyka urazów. Nowoczesny trening EMS jest w stanie zapewnić między innymi znacznie ograniczenie zmęczenia, które będzie się odczuwało po treningach. Jest to związane między innymi z tym, że w stosunku do tradycyjnego treningu jest on bardziej efektywny. Zakłada się, że półtoragodzinny trening tradycyjny odpowiada około godzinnemu treningowi z wykorzystaniem sprzętu EMS. Jest to jednym z powodów, dla których jest to coraz chętniej wybierany sposób realizowania ćwiczeń.

Jak wykonywane są ćwiczenia EMS?

Zanim rozpocznie się ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji, niezbędne jest dokonanie analizy składu ciała. Pozwala to określić, jakie są potrzeby organizmu w kontekście czasu i intensywności treningów, a w kontekście uzyskania odpowiednich efektów. Dopiero po dokonaniu badania składu ciała można ustalić program treningowy. Im bardziej indywidualnie jest dopasowany, tym znacznie łatwiej będzie uzyskać zakładane cele. Za zrealizowanie analiz składu ciała odpowiedzialni są trenerzy personalni czy rehabilitanci.

Gdzie można realizować trening EMS?

Treningi z elektrostymulacją wymagają posiadania odpowiedniego sprzętu. Z tego powodu niezbędne jest wybranie odpowiednich miejsc do realizowania takich ćwiczeń. Na rynku dostępnych jest coraz więcej siłowni, które mogą oferować możliwość skorzystania ze sprzętu wykorzystującego elektrostymulację. Sprzęt skład się ze specjalnie przygotowanego stroju, który składa się z między innymi koszulki, do której można podłączyć elektrody. W takim ubraniu realizowany jest trening EMS. To właśnie impulsy z takich elektrod będą następnie odpowiedzialne podczas ćwiczeń za zwiększenie aktywności mięśni.