Inne

Jak dobrze przygotować gry escape – poradnik organizatora

Jak można się domyślić, gry escape są na tyle ciekawe, na ile przyłoży się do nich organizator. Chcąc przyciągnąć klientów do swojej działalności, warto jest zadbać o to, aby przygotowany przez nas escape room spełniał możliwie najwyższe standardy. Kwestia ta może być rozpatrywana na różne sposoby. Pierwszym z nich są aspekty techniczne, takie jak sprawność wszystkich, znajdujących się wewnątrz pomieszczenia urządzeń, komunikację i niezawodność efektów specjalnych. Wszelakie problemy z wyposażeniem potrafią zburzyć immersję uczestników, co bardzo negatywnie wpływa na ogólne wrażenia.

Kreatywność w projektowaniu gier escape

To oczywiste, że projektując swój escape room, musimy bazować na niektórych, sprawdzonych rozwiązaniach. To niemal niemożliwe, aby każdą łamigłówkę w nim zawartą wymyślić samodzielnie i od podstaw. Powinno się jednak pamiętać o tym, że nawet jeśli zaczerpniemy inspiracji z innej gry escape, wszystkie patenty powinno się modyfikować, przynajmniej częściowo. Jeśli nasi klienci dostrzegą powtarzalność, mogą już więcej nas nie odwiedzić.

Więcej dowiesz się na https://www.tepfactor.pl/pol/.

Jeden pokój, wiele gier – jak efektywnie zorganizować gry escape?

Nawet jeśli nie dysponujemy szczególnie dużą przestrzenią, różnorodne gry escape mogą być przeprowadzane nawet w obrębie pojedynczego pokoju. Aby osiągnąć taki efekt, wystarczy wyposażyć go w dostatecznie lekkie meble, które będą łatwe do przenoszenia, a po każdej sesji zmieniać nieco jego wystrój i przygotowywać nowe zagadki. Najlepiej jest przygotować listę różnych wariantów i pozwolić klientom samodzielnie zadecydować, która z oferowanych atrakcji interesuje ich najbardziej.