Inne

Najważniejszy czynnik przy wyborze rolek

Jak wybrać najlepsze rolki? Jakie funkcje powinny spełniać? Przeczytaj ten krótki przewodnik zanim odwiedzisz sklep z rolkami i dokonaj świadomego wyboru. Jazda na rolkach to świetny sport zarówno dla młodych, jak i starszych. Jest to przyjemny i aktywny sposób na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza jeśli chcesz zrobić mały trening w parku pod koniec tygodnia. Jednak z racji tego, że jest to sport, który uprawiają dzieci i dorośli, dobrze jest przed zakupem pary dla siebie określić kryteria najbardziej odpowiednie dla Ciebie.

Czego szukać w sklepie z rolkami?

Czy chcesz robić triki? Czy chcesz je wykorzystać w przerwie w parku w chłodne popołudnie? Czy wymagany jest sprzęt ochronny? To wszystko jest ważne, ale najważniejsza rzecz o którą musisz pytać sprawdzając sklep z rolkami jest to rozmiar buta. Przede wszystkim musisz wiedzieć, jaki rozmiar nosisz, abyś mógł znaleźć parę rolek, w których poczujesz się komfortowo. Ale są różne modele. Możesz zdecydować się na rolki o stałym numerze, w których wybierzesz dokładnie taką wielkość, jaką zwykle nosisz lub możesz też wybrać rolki z regulacją.

Dziękujemy firmie freeskate.pl za pomoc przy artykule.

Kiedy rolki regulowane to dobry wybór?

Ta ostatnia opcja dotyczy pary, która jest zwykle odpowiednia dla 3 kolejnych numerów butów. Jako przykład bierzemy przykład 37-39. Ta para wrotek pasuje zarówno do tych, którzy zazwyczaj noszą 37, jak i do tych, którzy noszą rozmiar 38 i 39. Regulowane rolki są dobrą inwestycją zwłaszcza dla młodych rolkarzy, których stopy rosną z roku na rok i chcą używać zakupioną parę rolek również w przyszłym roku. Innym zastosowaniem regulowanych rolek będzie sytuacja, gdy chcesz zrobić prezent dla osoby, ale nie znasz dokładnego rozmiaru.