Inne

Jak poprawić kondycję swojego serca?

Serce to najważniejszy narząd, jaki znajduje się w ludzkim organizmie. Jego usterki i nieprawidłowe działanie powinno być zawsze jak najszybciej wykryte i leczone odpowiednimi sposobami. Dbanie o zdrowie i poprawne funkcjonowanie serca jest niezwykle ważne, dlatego na rynku farmaceutycznym możemy znaleźć wiele preparatów, które mają na celu je chronić i usprawnić jego działanie. Najbardziej innowacyjnym wynalazkiem z dziedziny farmakologii w ostatnim czasie są estry kwasów etylowych. Posiadają one wiele korzystnych właściwości dla zdrowia i pomagają w leczeniu wielu ciężkich chorób.

Dlaczego warto zażywać estry kwasów etylowych?

Estry etylowe to nic innego jak wielonienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega 3. Mają niesamowite właściwości i wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwmiażdżycowe, przeciwzakrzepowe i ogólne wspomaganie układu naczyniowo – sercowego. Szczególnie na ich zażywanie powinny zdecydować się osoby, które mają problemy z sercem lub przeszły zawał czy inne choroby tego narządu. Ponadto osoby zmagające się z arytmią serca powinny zażywać estry etylowe.

Odpowiednia dieta ma znaczenie!

Każdy lekarz powie pacjentowi, że odpowiednia dieta ma kluczowy wpływ na zdrowie całego organizmu. W przypadku serca nie tylko dieta ma znaczenie, ale łącząca się z nią masa ciała. Osoby, które mają nadwagę, mogą mieć bardziej obciążone serce takimi chorobami jak miażdżyca czy nadciśnienie. Największym zagrożeniem dla serca jest przerost tkanki tłuszczowej, dlatego warto unikać mocno kalorycznych posiłków jak smalce, boczki, tłuste wędliny etc. Szczególnie szkodliwe dla naszego organizmu są tzw. tłuszcze trans, które zawiera olej palmowy – najlepiej całkowicie go unikać!

Osoby, które chcą poprawić kondycję swojego serca, powinny wprowadzić do swojej diety pełnoziarniste produkty (chleby, makarony, kasze). Ponadto mile widziane są zielone warzywa i rośliny strączkowe, w szczególności bób i fasola. Tłuszcz do organizmu można dostarczyć w postaci ryb oraz w oleju rzepakowego.