Inne

Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

Dzisiaj coraz więcej osób skłania się ku naturalnym metodom leczenia i zapobiegania chorób. Warto pamiętać o tym, że natura dostarcza nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych i minerałów, a niekiedy również klasyfikowanych jako lecznicze. Herbata to napój, który z pewnością można znaleźć w każdym domu. Piją ją zarówno osoby dorosłe, jak również dzieci. Doskonałym rozwiązaniem w każdym wieku, jest picie zielonej herbaty, która ma nie tylko przyjemny smak i aromat, ale również charakteryzuje się cennymi wartościami prozdrowotnymi.

Jakie cenne składniki zawiera napar z zielonej herbaty?

Zielona herbata nie jest poddawana procesowi fermentacji, dzięki czemu może dostarczać nam cennych składników, takich jak:

  • witaminy A, B, C, E,
  • aminokwasy,
  • polifenole,
  • cynk,
  • potas,
  • fluor,
  • teinę.

Wiele zależy oczywiście od tego, w jakich warunkach była uprawiana konkretna odmiana herbaty i w jaki sposób była zbierana. Zdecydowanie najcenniejszy dla nas jest napar z herbaty liściastej, a nie z torebek. Znaczenie ma tu również sposób parzenia zielonej herbaty, jaki zastosujemy.

Herbata geinmacha – sposób na dobre zdrowie

Ciekawą propozycją dla osób, które cenią sobie smak dobrej herbaty jest produkt, który zyskał swoją popularność już wieku temu. Herbata geinmacha to połączenie liści zielonej herbaty oraz prażonych ziaren ryżu. Jak każda zielona herbata, doskonale wpływa na profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych, zmniejsza ryzyko zawału i nadciśnienia oraz udaru, jak również działa przeciwmiażdżycowo i przeciwnowotworowo. Wiele osób poleca również herbatę zieloną osobom, które mają problem z wysokim cukrem. Wypijając dwie – trzy filiżanki w ciągu dnia można skutecznie obniżyć ten wskaźnik. Podobno zmniejsza ona również ryzyko wystąpienia demencji. Jeśli zaparzymy ją nieco dłużej, zielona herbata podziała nas pobudzająco, dzięki zawartej w niej teinie.