Inne

Co powinno się znaleźć w wyprawce dla maluszka?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to ogromne wydarzenie. Młodzi rodzice zwykle rozpoczynają przygotowania już kilka miesięcy wcześniej, aby powitać dziecko będąc w pełni gotowi. Kompletowanie wyprawki nie jest wcale prostym zadaniem, ponieważ większość osób nie wie, co tak naprawdę będzie im potrzebne, kiedy maluszek pojawi się w domu. Warto w takiej sytuacji skorzystać z wiedzy przyjaciół lub rodziny. Jakie elementy wyprawki zdecydowanie przydadzą się w każdym domu?

Kocyk, rożek dla dzieci i kokon dziecięcy

Poza łóżeczkiem i pościelą, warto pomyśleć również o innych produktach, które znacznie ułatwią usypianie dziecka i jego odpoczynek. Bardzo modnym gadżetem jest kosz Mojżesza, który można zawsze zabrać ze sobą. Poza tym, wielu rodziców decyduje się również na kokon, który można położyć na własnym łóżku lub na kanapie, jeśli nie chcemy spuszczać dziecka z oczu. Najwięcej kontrowersji budzi rożek dla dzieci, ponieważ rodzice przyznają, że nie każde dziecko dobrze się w nim czuje. Na pewno jest to gadżet, z którego korzysta się bardzo krótko, ponieważ dzieci lubią znajdować się w takiej pozycji zaledwie przez pierwsze tygodnie swojego życia. W opinii wielu rodziców zakup rożka to po prostu zbędny wydatek.

Niezbędne artykuły higieniczne

Pielęgnacja małego dziecka to zadanie, które wymaga określonych akcesoriów i kosmetyków. Niezbędna będzie wanienka, najlepiej z termometrem do wody, jak również odpowiednie nożyczki do paznokci, delikatny emolient do kąpieli i do smarowania ciała, czy krem na odparzenia. Warto zaopatrzyć się również w różnej wielkości ręczniczki, pieluszki bambusowe, ściereczki i inne tego typu akcesoria. Nigdy nie za wiele też gazików, płatków kosmetycznych i pieluszek jednorazowych. Lepiej nie kupować ich jednak za wiele na zapas, ponieważ trzeba sprawdzić, jak dziecko zareaguje na konkretny materiał i czy nie pojawi się u niego uczulenie. Dopiero wtedy można korzystać z dostępnych promocji.